Požiar lesa medzi obcami Láb a Jakubov

Dňa 28. 6. 2017 o 16,21 hod. bol ohlásený požiar lesa medzi obcami Láb a Jakubov, okres Malacky. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania. Zasahovali príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy, príslušníci okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru v Malackách, v Pezinku (z hasičských staníc v Pezinku a v Senci) a Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Malackách, z Trnavského kraja príslušníci okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru v Trnave, v Senici (z hasičských staníc v Senici a v Kútoch), v Skalici (z hasičskej stanice v Holíči), v Piešťanoch (z hasičských staníc v Piešťanoch a v Hlohovci) a v Galante, z Nitrianskeho kraja príslušníci okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru v Nových Zámkoch, v Leviciach (z hasičských staníc v Šahách a v Želiezovciach), v Topoľčanoch, v Komárne, v Zlatých Moravciach a v Nitre (z hasičskej stanice vo Vrábľoch), z Trenčianskeho kraja príslušníci okresných riaditeľstiev Hasičského a záchranného zboru v Novom Meste nad Váhom, v Bánovciach nad Bebravou, v Partizánskom, v Trenčíne, v Považskej Bystrici a v Prievidzi.

Na mieste zasahovali členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí Častá, Láb, Zohor, Závod, Záhorská Ves, Malé Leváre, Veľké Leváre, Plavecký Štvrtok, Lozorno, Jabloňové, Kuchyňa, Pernek, Studienka, Sološnica, Stupava, Vysoká pri Morave, Doľany, Budmerice, Šenkvice, BA – Dúbravka, BA – Petržalka, BA – Ružinov, BA – Záhorská Bystrica, Malinovo, Blatné, Moravský Svätý Ján, Prievaly, Gbely, Kúty, Sekule, Holíč, Borský Svätý Mikuláš, Skalica, Pole.

Boli nasadené aj vrtuľníky Letky ministerstva vnútra SR na monitorovanie a hasenie požiaru zo vzduchu. Pri zásahu boli použité tiež autonómne dýchacie prístroje. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb. Škoda je v štádiu vyšetrovania.